Noc kostolov na Kalvárii

Tento rok sa po prvý krát aj farnosť Banská Štiavnica zapája do podujatia Noc kostolov, ktoré sa bude konať v piatok 1. júna 2012 od 18,00 hod spoločne s desiatkami ďalších kostolov na Slovensku, v Česku i v Rakúsku.

Noc kostolov je:

– pozvaním pre všetkých ľudí dobrej vôle k spoločnému stretnutiu a k objavovaniu krásy kresťanských výtvarných a architektonických pokladov

– prejavom kreativity a dôvery v život u ľudí, ktorí chrámy stavali a zdobili, ale i u tých, ktorí ich dnes obývajú a chcú sa podeliť o svoju vieru, o svoj život, a svoje osobné obdarovanie a zručnosti

– ponukou zakotvenej kresťanskej spirituality, modlitby a služby

– znamením živej spolupráce kresťanských cirkví (ekumenizmus), ktorá hojí rany z minulých storočí

Vrámci tohto podujatia budete môcť zažiť zaujímavý program v každom z kostolov v Banskej Štiavnici a samozrejme aj na Kalvárii.

Program na kalvárii začne o 18,00 hod pri prvej kaplnke s asi hodinovým sprevádzaním o histórii a súčasnosti Kalvárie pod vedením Martina Macharika, ktoré bude zakončené na Hornom kostole. Určite si to nenechajte ujsť!

Na sprevádzanie plynule nadviaže program v areáli amfiteátra nad Dolným kostolom, kde vystúpi štvorica hudobníkov konzervatória so svojimi husľovými nástrojmi.

O 21,30 spustíme nočné nasvetlenie Horného kostola a niekoľkých kaplniek a o 22,00 hod Vás pozývame na nočné pozeranie podarenej „kresťanskej komédie“ o sv. Filipovi Nérim, tiež v priestoroch amfiteátra.

Návštevníkom bude až do zotmenia sprístupnená vyhliadková veža Horného kostola.

Program v ostatných kostoloch v Banskej Štiavnici nájdete na plagátiku dole.

Viac na www.nockostolov.sk