Rok 2012 na expozícii o Kalvárii

V roku 2012 sa nám podarilo expozíciu z provizórnych priestorov najprv v Hornom kostole a neskôr v Strednom kostole presťahovať na trvalé miesto do Dolného kostola. Možno aj to, spolu s faktom, že Štiavnica sa stáva čoraz obľúbenejšou turistickou destináciou prispelo k tomu, že Kalváriu podľa našich pozorovaní navštívilo okolo 30 tis. návštevníkov, čo je približne o 10% viac ako to bolo v roku 2011.

Samotnú expozíciu navštívilo počas 153 dní, kedy bola otvorená, takmer 10 500 ľudí, čo je o celú tisícku viac ako v predošlom roku. V nových priestoroch expozície, ktorej rekonštrukcia momentálne prebieha návštevníkov privíta príjemná hudba v priestoroch dokončenej kaplnky Božského srdca a okrem statických infopanelov tiež videoprojekcia.

Oživeniu života na Kalvárii pomohlo aj pribudnutie niekoľkých liturgických a kultúrnych podujatí (sviatok Premenenia Pána, krížové cesty, Kalvárska púť, omša v Strednom kostole, Noc kostolov, Sarkaniáda, projekt nasvietenia Horného kostola), dokonca sme boli svedkami prvej svadby na Kalvárii od nepamäti.

Narastajúci počet návštevníkov a podujatí prináša na Kalváriu život a už teraz sa tešíme čo prinesie rok 2013, ktorého sezóna práve začína. Zároveň Vás srdečne pozývame na Kalváriu, ktorú nezabudnite pri svojich vychádzkach po Štiavnici obísť:-)

Expozíciu otvárame tento rok od 20. apríla počas víkendov od 10,00 do 16,00 hod a od mája denne. Vstup je voľný.