Štiavnická Kalvária získala ďalšieho generálneho partnera

Pozývame Vás na tlačovú besedu, ktorá sa uskutoční pri príležitosti podpísania zmluvu o spolupráci a finančnej podpore projektu záchrany banskoštiavnickej Kalvárie medzi Kalvárskym fondom a spoločnosťou SSE.

Tlačová beseda sa uskutoční 9.6.2011 o 11.00 hod na atraktívnom mieste priamo na Kalvárii, v jej Hornom kostole. V prípade nepriaznivého počasia sa uskutoční v Starom zámku, v expozícii Kalvária v azyle.

Novinárom budú poskytnuté informácie o tom, ako po 3 rokoch napreduje komplexná rekonštrukcia najvzácnejšej slovenskej kalvárie a o plánoch na tento rok. Predstavíme formu a rozsah spolupráce s novým generálnym partnerom – SSE.

Okrem pripravenej tlačovej správy budú k dispozícii rôzne informačné a propagačné materiály, fotografický materiál a malé občerstvenie.

Banskoštiavnická Kalvária, ktorá spadá pod ochranu UNESCO je dlhodobo v dezolátnom stave, a v roku 2007 bola zaradená medzi 100 najviac ohrozených pamiatok sveta. Celkové náklady na jej rekonštrukciu sa odhadujú na 4 až 5 miliónov eur. Získaním ďalšieho generálneho partnera sa práce urýchlia asi o tri roky.

Ďalšie informácie a fotografický materiál:
Martin Macharik, tel. č. 0905 360 307